Սամվել Նիկոյան. «Քվեարկել եմ հզոր ու փոփոխվող Հայաստանի համար»
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը մայիսի 6-ի խորհրդարանական ընտրություններին ընտանիքի հետ միասին քվեարկեց  2/10 ընտրատեղամասում: «Քվեարկության եկել եմ բարձր տրամադրությամբ, քվեարկել եմ մեծ հավատով ու վստահությամբ, քվեարկել եմ մեր երկրի ապագայի, կայուն զարգացման, խաղաղության ու անվտանգության, հզոր ու փոփոխվող Հայաստանի համար, որպեսզի յուրաքանչյուր հայ քաղաքացի կարողանա իր եւ իր ընտանիքի արժանապատիվ կյանքն ապահովել,-իր քաղաքացիական պարտքը կատարելուց հետո, լրագրողների հարցին ի պատասխան, ասաց ԱԺ նախագահը:-Ինձ համար առավել քան կարեւոր է, որ այս ընտրություններն անցնեն ազատ, արդար ու օրինականության պայմաններում, եւ որպեսզի յուրաքանչյուր ընտրող համոզված լինի դրանում: Իհարկե, կարեւոր է նաեւ, որ մեր ընտրողների համոզմունքը կիսի նաեւ միջազգային հանրությունը:
Կարծում եմ, մենք կունենանք բավականին ակտիվ եւ տարբեր քաղաքական տեսակետներ արտահայտող, տարբեր քաղաքական ուժերի խճանկար ունեցող Ազգային ժողով, որտեղ քննարկումները կլինեն ակտիվ եւ բանավիճային սկզբունքով, եւ հետաքրքիր կլինի աշխատել այդպիսի խորհրդարանում»:

Samvel Nikoyan: “I Have Voted for Powerful and Changing Armenia”
RA National Assembly Speaker Samvel Nikoyan voted together with his family at May 6 parliamentary elections in the 2/10 polling station. “I have come for voting in high spirits, I have voted with big faith and confidence, I have voted for the future of our country, stable development, peace and security, powerful and changing Armenia, in order every Armenian citizen could ensure his and his family’s dignified life,” after fulfilling his civil duty in response to the journalists’ question the NA Speaker said. “It is more than important that these elections will be held free, fair and in conditions of legality, and every voter be convinced in it. Of course, it is also important that our voters’ conviction will also share the international community.
I think that we will have a National Assembly expressing rather active and different political views, having a mosaic of different political forces, where the discussions will be on active and disputable principle, and it will be interesting to work in such parliament.”